Żurawie do murowania na rynku budowlanym
06 kwietnia 2023

Mini żurawie do murowania to coraz popularniejszy sprzęt wykorzystywany na wielu budowach. Ułatwia i przyspiesza on podnoszenie ciężkich elementów murowych powodując, że praca staje się bardziej efektywna. Znalezienie murarzy od kilku lat staje się coraz trudniejszym zadaniem ze względu na niechęć pracowników do wykonywania tak ciężkich prac fizycznych, do jakich murowanie niewątpliwie należy. W obecnych czasach nikt (lub prawie nikt) nie wyobraża sobie już np. robić wykopy łopatą. Koparki i inne sprzęty budowlane wyparły kopanie dołów standardową metodą. W tym kierunku zmierza także rynek murarski.

Dzięki maszynom do murowania murarze są w stanie murować w tempie nawet dwu-trzy krotnie szybszym niż standardowo ręcznie. Dodatkowo są w stanie utrzymać stałe tempo pracy przez cały tydzień. Daje to przewagę nad tradycyjną metodą stawiania ścian, gdzie wydajność w ciągu dnia lub tygodnia jest zmienna ze względu na zmęczenie fizyczne.

Ogólny opis żurawi murarskich

Wszystkie oferowane przez nas żurawie do murowania są kompaktowe. Niewątpliwie wyróżnia je to wśród dostępnego na rynku sprzętu do murowania. Są one w stanie:

  • Znacznie przyspieszyć pracę przy jednoczesnym odciążeniu pracownika
  • Murować przy użyciu różnych rodzajów bloczków murarskich
  • Być obsługiwane przez operatorów nieposiadających uprawnień UDT
  • Pracować w małych pomieszczeniach
  • Przejeżdżać przez ciasne korytarze (szczególnie istotne przy manewrowaniu maszyną na klatkach schodowych)
  • Pracować pod stropem kondygnacji powyżej (podstropowo)
  • Przejeżdżać przez standardowe otwory drzwiowe
  • Składać się do małych wymiarów transportowych

W swojej ofercie posiadamy sprzęt do murowania, który można składać na części i przenosić go nawet ręcznie pomiędzy kondygnacjami budynku. Ma to szczególnie istotne znaczenie, gdy nie ma dźwigu na budowie lub został on już zdemontowany lub, gdy jest długa kolejka do jego użycia.

Gdzie znajdą zastosowanie dźwigi murarskie?

Przeznaczone są one do murowania ścian w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych, hotelach, czy budynkach użyteczności publicznej. Znakomicie sprawdzają się jednak także przy pracach murowych na halach przemysłowych. Warunkiem jest sztywne podłoże np. strop, po którym żuraw będzie mógł się przemieszczać. Przestawianie żurawi w kolejne miejsca jest bardzo szybkie i proste. W żurawiu murarskim, aby przestawić go w kolejne miejsce robocze wystarczy przepchnąć go ręcznie. Natomiast w miniżurawiu do murowania podstropowego należy złożyć stopy podporowe i za pomocą wbudowanej baterii przestawić go w kolejne miejsce.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego parku maszynowego, aby dobrać sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb!

NAJNOWOCZEŚNIEJSZY NA RYNKU SPRZĘT DO MUROWANIA

Nasze mini żurawie są jedyne w swoim rodzaju, gdyż umożliwiają murowanie podstropowe.

BEZPIECZNE MASZYNY

Nasze żurawie spełniają wszelkie normy BHP wymagane na budowach.


SZYBKA OBSŁUGA

Minimum formalności i stały kontakt telefoniczny.

GODNI ZAUFANIA

Jesteśmy liderem w branży produkcji maszyn do murowania.

Zaufali nam:

...